Orhan AralDr. Orhan Aral 1949 yılında İstanbul’da doğmuş, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Önce İç Hastalıkları ihtisası, daha sonra da Romatoloji yan dal ihtisası yapmıştır. 2016 yılında 42 yıl çalıştığı İstanbul Tıp Fakültesi’nden yaş haddi nedeni ile emekli olmuştur.

Kırım harbine olan ilgisi Florence Nightingale’in hayatı ile ilgili bir kitap okuduktan sonra başlamıştır.

Bu sitedeki fotoğrafların çoğunu  kendisi çekmiştir. Bu fotoğrafları, isteyenler izin almadan ama referans göstererek kullanabilirler.

Verilen bilgilerde hata olduğunu gören, ekleme yapmak isteyen veya Londra, Paris ve İstanbul’da Kırım savaşına ait, gözden kaçan, bir iz veya hatırayı fotoğrafları ile bildirenlere bu site her zaman açıktır. Göndermek istediğiniz her türlü bilgiyi [email protected] adresine göndermenizi rica ederim.

Yazar, bu sitenin hazırlanması sırasında kendisine yardım eden ve cesaretlendiren B. ve Bn Chamouard (Paris),  B. Rinaldo Marmara (İstanbul), Kırım Anı Kilisesi'nin rahibi Ian Sherwood OBE, B. Olivier Brossollet (Paris) ve B. Gianfranco Armando'ya (Roma) teşekkürü bir borç bilir.